Category Calendar, Tri-County Rep (Woolwich Minor Hockey)

PrintCategory Calendar
<< PrevNov 17, 2019-Dec 14, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
Rep - Major Atom A - Buffalo River Classic
Rep - Major Bantam A - Doug Robinson All Star Challenge West Niagara
Rep - Minor PeeWee A - Guelph Powerplay
Rep - Elmira Jr. Sugar Kings - Midland Regional Silver Stick (9121)
Minor Atom A
11:30 AM
vs. Caledon Hawks
Major Atom A
11:45 AM
vs. Clarington Toros
Buffalo Riverworks (Practice [4]
Minor PeeWee AE
12:45 PM
vs. Flamborough-Dundas Rep
Bantam AE
2:15 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Major Novice A
3:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
Major Bantam A
3:30 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [BS216]
Elmira Jr. Sugar Kings
3:45 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Atom AE
4:00 PM
vs. Orangeville Flyers
Minor PeeWee A
6:30 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (Alcott) [MPS131]
Major PeeWee A
7:00 PM
@ Burlington Eagles Gold
Central [PS239]
Juvenile
7:15 PM
vs. Lincoln Blades
Major Novice A & Atom AE
7:00 AM-8:00 AM
Tony Code Development Session
Minor PeeWee A
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Minor Bantam A
6:45 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Major Atom A
7:00 PM
vs. Guelph Gryphons
Major Bantam A
7:20 PM
@ Oakville Rangers Blue
Minor Midget
9:00 PM
@ Oakville Rangers Blue
Major Atom A & Minor Atom A
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Elmira Jr. Sugar Kings
5:00 PM-7:00 PM
Practice
Minor Midget
5:30 PM-6:45 PM
Practice
PeeWee AE
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Atom AE
7:00 PM
vs. Milton Winterhawks Blue
Midget MD
8:00 PM
@ Milton Winterhawks White
John Tonelli [MMD182]
Major Novice A & Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Midget MD
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Minor Bantam A
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Major Atom A
7:00 PM
vs. Flamborough-Dundas Rep
Major Bantam A
8:15 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Elmira Jr. Sugar Kings
8:45 PM
@ Caledon Hawks
Minor PeeWee AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Major PeeWee A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee AE
7:00 PM
vs. Milton Winterhawks White
Minor Midget
8:10 PM
@ Centre Wellington Fusion AE
Elora [MMS171]
Minor PeeWee A
8:00 AM
vs. Stratford
Major Bantam A
3:00 PM
vs. London Jr Mustangs- Purple
Peach King West Pad - Grimsby (Grimsby)
Elmira Jr. Sugar Kings
4:45 PM
vs. Quinte West Hawks
MMHA
Minor PeeWee A
5:15 PM
@ Burlington Cougars Jr Royal
WERC(1) [102]
Major Novice A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Minor Atom A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Minor PeeWee AE
7:30 PM
@ Milton Winterhawks White
John Tonelli [MPH221]
Bantam AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Major Bantam A
8:20 PM
@ TNT Tornados Bantam A
Fleming
Minor Midget
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget MD
9:00 PM
@ Caledon Hawks Red
Juvenile
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Minor Atom A & Major Atom A
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Major Novice A & Atom AE
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Minor PeeWee A & Minor PeeWee AE
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Elmira Jr. Sugar Kings
9:00 AM
@ Collingwood Blackhawks
Midland - Cent
Minor PeeWee A
10:00 AM
vs. Milton Winterhawks
Victoria [193]
Minor Atom A
2:30 PM
vs. New Hamburg Huskies
Major Novice A
3:00 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [HINS103]
Elmira Jr. Sugar Kings
3:30 PM
@ King Rebellion
Midland - Cent
Atom AE
3:45 PM
vs. Oakville Rangers
Major PeeWee A
4:00 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [PS249]
Minor PeeWee A
4:00 PM
@ Essex Ravens
Major Bantam A
4:50 PM
vs. #3 group 2 vs #2 group 1
West Lincoln
Midget MD
5:00 PM
vs. Orangeville Flyers
Minor PeeWee AE
5:15 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
Major Bantam A
6:00 PM
vs. #3 group 1 vs #2 group 2
West Lincoln
Bantam AE
6:45 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
Minor Bantam A
6:45 PM
@ Burlington Eagles Gold
Central [MBS248]
PeeWee AE
7:00 PM
@ Halton Hills Thunder
Acton (B) [PH226]
Juvenile
8:15 PM
vs. Cayuga Stars
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Rep - Major Bantam A - Doug Robinson All Star Challenge West Niagara
Rep - Minor PeeWee A - Guelph Powerplay
Rep - Elmira Jr. Sugar Kings - Midland Regional Silver Stick (9121)
Rep - Bantam AE - Nations Cup
Rep - Major PeeWee A - Midland Silver Stick
Rep - Minor Atom A - Nations Cup
Rep - Minor PeeWee AE - Winter Classic Ice Cup 2019
Rep - Minor Midget - Capital Cup Challenge Leamington
Minor PeeWee A
9:15 AM
vs. Possible Finals 2 vs 3
U of G Red [242]
Minor PeeWee A
9:15 AM
vs. Possible Finals 1 vs 4
WERC(1) [248]
Major Bantam A
9:15 AM
vs. Winner of #58 vs #1 group 1
Peach King West
Major Bantam A
9:15 AM
vs. Winner of #55 vs #1 group 2
Peach King East
Elmira Jr. Sugar Kings
11:00 AM
vs. Possible Semi 1 vs 4
Midland - Cent
Elmira Jr. Sugar Kings
11:30 AM
vs. Possible Semi 2 vs 3
MMHA
Atom AE
12:00 PM
@ Halton Hills Thunder
Major Bantam A
1:00 PM
vs. Possible final
Peach King West
Major Novice A
2:00 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Minor PeeWee A
2:30 PM
vs. Possible Finals
WERC(1) [251]
Major Atom A
2:30 PM
vs. New Hamburg Huskies
Minor Midget
3:45 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Elmira Jr. Sugar Kings
4:00 PM
vs. Possible Final
Midland - Cent
Minor PeeWee AE
4:25 PM
@ Glancaster Bombers
Morgan (A) [MPH115]
PeeWee AE
5:40 PM
@ Centre Wellington Fusion
Elora [PH215]
Minor Bantam A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam AE
7:20 PM
@ Oakville Rangers
Oakville [BH190]
Minor PeeWee AE & Major PeeWee A
7:00 AM-8:00 AM
Tony Code Development Session
Minor PeeWee A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Major Bantam A
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Minor Atom A
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Minor Bantam A
7:00 PM
vs. New Hamburg Huskies
Major Atom A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Juvenile
5:30 PM-6:45 PM
Practice
PeeWee AE
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Minor PeeWee A
7:00 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Major PeeWee A
7:40 PM
@ New Hamburg Huskies
Elmira Jr. Sugar Kings
8:15 PM
@ Halton Hills Thunder
Acton (Main) [MS183]
Minor Midget
9:00 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [MMS173]
Minor PeeWee A & PeeWee AE
7:00 AM-8:00 AM
Tony Code Development Session
Major Novice A & Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Midget MD
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Major PeeWee A
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Minor Atom A
7:00 PM
vs. Burlington Eagles
Minor PeeWee AE
7:00 PM
@ Caledon Hawks
Mayfield [MPH236]
Minor Midget
7:15 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [MMS228]
Major Bantam A
8:15 PM
vs. Flamborough-Dundas Rep
Major Bantam A
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Minor Bantam A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Major Atom A
6:30 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Elmira Jr. Sugar Kings
8:35 PM
@ Brampton 45s
Major PeeWee A
1:45 PM
vs. Markham Waxers
NSSRC- Centennial Pad [7]
Minor Midget
3:00 PM
@ Southpoint Capitals
Leamington Highbury [MM-02]
PeeWee AE
6:30 PM
@ Glancaster Bombers
Atom AE
6:30 PM
@ Caledon Hawks
Minor Midget
8:00 PM
@ Amherstburg Stars
Leamington Highbury [MM-03]
Minor Bantam A
8:30 PM
vs. Flamborough-Dundas Rep
Major Novice A
10:30 AM
@ Milton Winterhawks AE
MSC (D) [HINS125]
Minor Midget
10:45 AM
vs. Windsor Jr Spitfires
Leamington Unico [MM-05]
Major PeeWee A
12:45 PM
@ Bradford Bulldogs
NSSRC- Centennial Pad [23]
Elmira Jr. Sugar Kings
5:15 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Juvenile
8:15 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [J051]
Major PeeWee A
8:30 PM
@ Collingwood Blackhawks
NSSRC- Centennial Pad [33]
Minor Midget
8:30 PM
vs. TBD
Leamnigton Unico/Highbury [Semis (8:30 or 9:30)]
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Rep - Bantam AE - Nations Cup
Rep - Major PeeWee A - Midland Silver Stick
Rep - Minor Atom A - Nations Cup
Rep - Minor PeeWee AE - Winter Classic Ice Cup 2019
Rep - Minor Midget - Capital Cup Challenge Leamington
Rep - Midget MD - Major Midget Madness (8929)
Rep - Minor PeeWee A - New York Lake Placid Tournament
Rep - Minor Bantam A - New York Lake Placid Tournament
Rep - Juvenile - Woolwich Juvenile Weekend (9382)
Minor Midget
12:00 PM
vs. TBD
Leamington Unico/Highbury [Finals]
Minor Bantam A
4:45 PM
vs. Guelph Gryphons
Atom AE
6:00 PM
vs. Guelph Gryphons
PeeWee AE
6:00 PM
@ Erin-Hillsburgh Devils
Erin [PH146]
Juvenile
7:15 PM
vs. New Hamburg Huskies
Major Novice A
7:00 AM-8:00 AM
Tony Code Development Session
Minor PeeWee AE
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Minor Bantam A
7:00 PM
vs. Burlington Eagles Gold
Minor PeeWee A
7:30 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [MPS244]
Atom AE
7:30 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [AH212]
Major Atom A & Minor Atom A
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Elmira Jr. Sugar Kings
5:00 PM-7:00 PM
Practice
Minor PeeWee A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee AE
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Major PeeWee A
7:00 PM
vs. Burlington Eagles Gold
Bantam AE
7:15 PM
@ Halton Hills Thunder
Minor Midget
9:00 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [MMS251]
Minor Atom A & Major Atom A
7:00 AM-8:00 AM
Tony Code Development Session
Major Novice A & Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Midget MD
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Major PeeWee A
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Minor PeeWee AE
7:00 PM
vs. Guelph Gryphons
Major Bantam A
8:15 PM
vs. Guelph Gryphons
Atom AE
7:00 AM-8:00 AM
Tony Code Development Session
Minor PeeWee AE
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Bantam AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee AE
6:30 PM
vs. Glancaster Bombers
Major Atom A
6:30 PM
@ Guelph Gryphons
Minor Bantam A
8:00 PM
@ Exton, PA Kings
USA
Minor PeeWee A
8:00 PM
@ Braintree Wamps, Mass
1932 Arena
Major Bantam A
8:45 PM
@ Flamborough-Dundas Rep
Minor Bantam A
9:10 AM
@ DYHA , CT
1980
Minor PeeWee A
10:40 AM
vs. Reading Rockets PA
USA Arena
Minor Bantam A
2:40 PM
vs. Western Jr Colonials, CT
1932
Minor Midget
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Minor Atom A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Minor PeeWee A
6:30 PM
@ New Hamburg
1980 Arena
Minor PeeWee A
8:50 AM
vs. Aurora Tigers
Saranac
Major Atom A
10:30 AM-11:30 AM
Practice
Minor PeeWee AE
11:30 AM-12:30 PM
Practice
PeeWee AE
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Major PeeWee A
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Major Bantam A
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Atom AE
2:10 PM
@ Milton Winterhawks Blue
MSC (D) [AH252]
Minor Atom A
4:10 PM
@ Oakville Rangers Blue
Oakville [MAS275]
Minor Bantam A
4:10 PM
vs. Toronto Aeros
Saranac
Major Novice A
4:30 PM
@ Erin-Hillsburgh Devils
Erin [HINS112]
Elmira Jr. Sugar Kings
6:00 PM
@ Orangeville Flyers
Alder (Red) [MS177]
Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12Dec 13Dec 14
Rep - Midget MD - Major Midget Madness (8929)
Rep - Minor PeeWee A - New York Lake Placid Tournament
Rep - Minor Bantam A - New York Lake Placid Tournament
Rep - Juvenile - Woolwich Juvenile Weekend (9382)
Rep - PeeWee AE - Chatham Silver Stick
Rep - Atom AE - Chatham Silver Stick
Minor Bantam A
7:15 AM
vs. Possible Gold Metal Game 1 vs 2 Bantam
1980
Minor Bantam A
7:30 AM
vs. Possible Bronze Metal Game 3 vs 4 Bantam
USA
Minor PeeWee A
9:45 AM
vs. Possible Gold Met Game 1st vs 2nd
1980
Minor PeeWee A
10:00 AM
vs. Possible Bronze Met Game 3rd vs 4th
USA
Major PeeWee A
1:00 PM
@ Oakville Rangers Blue
Oakville [PS291]
PeeWee AE
3:00 PM
@ Milton Winterhawks Blue
Memorial [PH255]
Major Novice A
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Bantam AE
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Atom AE
5:00 PM
vs. Flamborough-Dundas Rep
Major Bantam A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Major Atom A
6:15 PM
vs. Guelph Gryphons
Minor PeeWee AE
7:30 PM
vs. Milton Winterhawks Blue
Minor PeeWee AE & PeeWee AE
7:00 AM-8:00 AM
Tony Code Development Session
Minor PeeWee A
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Minor Bantam A
7:00 PM
vs. Oakville Rangers Blue
Minor Atom A
7:00 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Major PeeWee A
7:45 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (2) [PS293]
Elmira Jr. Sugar Kings
8:10 PM
@ New Hamburg Huskies
Minor Midget
8:40 PM
@ Oakville Rangers Blue
Major Bantam A
8:45 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [BS257]
Minor Atom A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Elmira Jr. Sugar Kings
5:00 PM-7:00 PM
Practice
Minor Midget
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Major Atom A
6:30 PM
@ New Hamburg Huskies
Juvenile
7:30 PM-8:30 PM
Practice
PeeWee AE
8:25 PM
@ Glancaster Bombers
Glanbrook [PH257]
Minor PeeWee A
7:00 AM-8:00 AM
Tony Code Development Session
Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Major PeeWee A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget MD
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Major Bantam A
7:00 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Minor Midget
8:15 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Bantam AE
8:45 PM
@ Caledon Hawks
Minor Bantam A
8:45 PM
@ Flamborough-Dundas Rep
Major PeeWee A
7:00 AM-8:00 AM
Tony Code Development Session
Minor PeeWee AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Minor Bantam A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee AE
6:30 PM
vs. Milton Winterhawks Blue
Minor PeeWee A
7:00 PM
@ New Hamburg Huskies
Atom AE
7:30 PM
@ Flamborough-Dundas Rep
Bantam AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Major Novice A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Major Atom A
6:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
Minor PeeWee AE
7:30 PM
@ Milton Winterhawks Blue
John Tonelli [MPH259]
Major PeeWee A
7:45 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Minor Bantam A
8:00 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (1) [MBS290]
Elmira Jr. Sugar Kings
9:00 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [MS214]
Major PeeWee A & PeeWee AE
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Minor Bantam A & Major Bantam A
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Bantam AE
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Major Novice A
9:00 AM
vs. Milton Winterhawks AE
Minor PeeWee AE
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Major Atom A
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Minor Atom A
3:15 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (1) [MAS288]
Minor PeeWee A
4:25 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [MPS265]
Midget MD
5:00 PM
vs. Halton Hills Thunder Red
Major Bantam A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Juvenile
5:00 PM
@ Pelham Panthers
Bantam AE
6:00 PM
vs. Halton Hills Thunder
Minor Midget
7:30 PM
vs. Hespeler Shamrocks AE
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from woolwichminorhockey.ca on Wednesday, November 20, 2019 at 11:26 PM