Organization Calendar (Woolwich Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 14, 2018-Nov 03, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19Oct 20
Rep - Atom AE - Caledonia Challenge Cup (7955)
Rep - Minor Midget - Grimsby Tournament
Rep - Major PeeWee A - Boston Pizza Cup Tournament
Rep - Elmira Jr. Sugar Kings - Adam Keunen Memorial Tournament (8245)
Rep - Minor Atom A - Kitchener Oktoberfest Tournament (19-005)
Rep - Major Atom A - Kitchener OktoberFest Tournament
Rep
Minor Bantam A
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Rep
Major Novice A
12:30 PM
vs. Hespeler Shamrocks
LL
Tyke Select 1 & Tyke Select 2
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Rep
Major Atom A
1:30 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Rep
Minor PeeWee AE
2:15 PM
vs. Oakville Rangers
Rep
Midget MD
2:25 PM
@ Brampton 45s Gold
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
3:00 PM
vs. Newmarket Redman
Rep
Minor Bantam AE
4:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
LL
Atom LL #2
4:10 PM
@ Beverly Bandits 2
Beverly [A020]
Rep
Minor Atom A
4:45 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [MAS163]
LL
Midget LL #3
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor PeeWee A
6:00 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [MPS168]
LL
Midget LL #1
6:30 PM-7:30 PM
Practice
LL
Bantam LL #3
6:30 PM
@ Beverly Bandits
Beverly [B016]
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
7:00 PM
vs. Possible FInals
Rep
Major PeeWee A & Minor PeeWee AE
7:00 AM-8:00 AM
Development Session - WHA
LL
Bantam LL #2
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Rep
Major PeeWee AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
LL
Bantam LL #1
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Midget MD
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor Bantam AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Major Bantam A
7:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
LL
Midget LL #2 & Midget LL #3
7:30 PM-8:30 PM
Shared Practice
LL
Atom LL #2 & Atom LL #3
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Atom AE & Major Novice A
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
5:00 PM-7:00 PM
Practice
LL
PeeWee LL #1 & PeeWee LL#2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor PeeWee AE
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Rep
Minor Midget
6:30 PM
vs. Caledon Hawks
Rep
Major Atom A
6:30 PM
@ New Hamburg Huskies
Rep
Minor Bantam AE
8:00 PM
@ Orangeville Flyers
Tony Rose (A) [MBH140]
Rep
Major PeeWee AE
8:00 PM
@ Guelph Gryphons
Centennial [PR128]
Rep
Minor Bantam A
8:15 PM
@ Dundas Blues
Eastwood [MBS170]
Rep
Minor PeeWee A & Major PeeWee AE
7:00 AM-8:00 AM
Development Session - WHA
LL
Novice LL #1 & Novice LL #2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
LL
IP4 - Good & IP5 - Waters
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Novice AE & Major Atom A
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor Midget
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Rep
Minor Atom A
6:30 PM
vs. Centre Wellington Fusion
LL
Bantam LL #3 & Midget LL #1
8:15 PM-9:15 PM
Shared Practice
Rep
Juvenile
9:15 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Major Atom A & Atom AE
7:00 AM-8:00 AM
Development Session - WHA
Rep
Minor Bantam A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Rep
Minor PeeWee A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Major Bantam A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Major PeeWee A
6:00 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Novice AE
6:30 PM
@ Guelph Gryphons
Centennial [NH142]
Rep
Major Novice A
7:00 PM
@ Centre Wellington Fusion
Elora [NS168]
Rep
Major PeeWee AE
7:15 PM
vs. Milton Winterhawks Blue
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
8:00 PM
@ Erin-Hillsburgh Devils
Erin [MS128]
Rep
Major Atom A
8:30 AM
vs. Burlington Jr. Cougars
KiTCHENER AUD - KIWANIS [A-A2]
Rep
Major Atom A
3:45 PM
@ Essex Ravens
Don McLaren Arena [A-A12]
Rep
Minor Midget
5:00 PM-6:30 PM
Practice
LL
IP6 #1 & IP6 #2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Major Novice A
6:30 PM
vs. Halton Hills Thunder
Rep
Atom AE
6:30 PM
vs. Caledon Hawks
LL
Bantam LL #1
7:30 PM
vs. Hespeler Shamrocks 2
Rep
Minor Bantam AE
7:45 PM
vs. Caledon Hawks
LL
Midget LL #2
9:15 PM
vs. Plattsville Rage
Rep
Minor PeeWee A & Major PeeWee A
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Rep
Major PeeWee AE & Minor Bantam A
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Rep
Major Bantam A & Minor Bantam AE
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
LL
IP4 - Good & IP5 - Waters
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Rep
Major Atom A
9:00 AM
vs. Brampton 45's
Lions Arena [A-A20]
LL
Novice LL #1
9:30 AM
vs. LL - Novice LL #2
LL
IP6 #1 & IP6 #2
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
LL
Atom LL #2
10:30 AM
vs. Beverly Bandits 1
WSR
Woolwich Sun Rays
11:00 AM-12:00 PM
Practice
LL
Atom LL #3
11:45 AM
vs. Hespeler Shamrocks 3
LL
Tyke Select 1 & Tyke Select 2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
LL
PeeWee LL #1
1:00 PM
vs. Hespeler Shamrocks 1
LL
Atom LL #1
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Rep
Major Atom A
1:30 PM
@ Grimsby Kings
Sportsworld Arena - Gay Lee Rink [A-A27]
Rep
Atom AE
1:30 PM
vs. Erin-Hillsburgh Devils
Rep
Novice AE
2:00 PM
@ Brampton 45s
Rep
Minor PeeWee A
2:45 PM
vs. Ancaster Avalanche
Rep
Minor PeeWee AE
3:00 PM
vs. Flamborough Sabres
LL
Peewee LL #3
3:10 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [PW019]
Rep
Major PeeWee A
4:30 PM
vs. Milton Winterhawks
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
4:45 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (1) [MS132]
Rep
Midget MD
5:00 PM
vs. Markham Waxers
LL
Midget LL #3
5:30 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [M019]
LL
Bantam LL #2
5:40 PM
@ New Hamburg Huskies 1
Rep
Major PeeWee AE
6:00 PM
@ Milton Winterhawks Blue
MSC (D) [PR132]
Rep
Minor Bantam A
6:15 PM
vs. New Hamburg Huskies
Rep
Minor Midget
6:45 PM
@ Orangeville Flyers
Alder (Red) [MMS138]
LL
Midget LL #1
8:15 PM
@ New Hamburg Huskies 3
Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27
Rep - Minor Atom A - Kitchener Oktoberfest Tournament (19-005)
Rep - Major Atom A - Kitchener OktoberFest Tournament
Rep - Minor PeeWee A - Irish South Bend Tournament
Rep - Minor PeeWee AE - Niagara Falls Showdown
Rep
Major Atom A
10:00 AM
vs. POSSIBLE SEMIS
Kinsmen or Sportsworld
Rep
Major Novice A
12:30 PM
vs. New Hamburg Huskies
LL
Atom LL #1
1:00 PM
@ New Hamburg Huskies 3
LL
Tyke Select 1 & Tyke Select 2
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Rep
Major PeeWee A
1:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
LL
Peewee LL #3
2:00 PM
vs. LL - PeeWee LL #1
Rep
Major Atom A
2:30 PM
vs. Possible Finals
Rep
Major Bantam A
3:00 PM
vs. Guelph Gryphons
LL
Novice LL #2
3:10 PM
@ Beverly Bandits
Beverly [N017]
LL
PeeWee LL#2
3:30 PM
@ New Hamburg Huskies 2
Rep
Minor PeeWee AE
3:45 PM
vs. Caledon Hawks
LL
Novice LL #1
4:00 PM
@ Embro Edge
Embro [N018]
Rep
Minor Midget
4:30 PM
vs. New Hamburg Huskies
Rep
Minor Bantam A
4:45 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (2) [MBS182]
LL
Bantam LL #3
5:15 PM
vs. LL - Bantam LL #1
LL
Midget LL #1
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Midget MD
7:30 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (Alcott) [MMD128]
Rep
Major Novice A & Minor Atom A
7:00 AM-8:00 AM
Development Session - WHA
LL
Atom LL #2 & Peewee LL #3
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor PeeWee A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
LL
Bantam LL #1 & Bantam LL #2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Major Atom A
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Rep
Novice AE
6:10 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [NH201]
LL
Bantam LL #3
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Major Bantam A
7:00 PM
vs. Centre Wellington Fusion
LL
Midget LL #3
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
9:00 PM
@ Oakville Rangers
LL
Atom LL #1 & Atom LL #3
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Major Novice A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
5:00 PM-7:00 PM
Practice
LL
PeeWee LL #1 & PeeWee LL#2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor Bantam A
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Rep
Minor Atom A
6:30 PM
@ New Hamburg Huskies
Rep
Minor PeeWee AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Major Atom A
7:00 PM
@ Guelph Gryphons
Victoria [AS185]
Rep
Minor PeeWee A
7:15 PM
@ Dundas Blues
Rep
Major PeeWee AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Major PeeWee A & Major PeeWee AE
7:00 AM-8:00 AM
Development Session - WHA
LL
Novice LL #1 & Novice LL #2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
LL
IP4 - Good & IP5 - Waters
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor Atom A & Novice AE
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor Midget
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Rep
Major Atom A
6:30 PM
@ Milton Winterhawks
MSC (D) [AS188]
Rep
Minor Bantam AE
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Major Bantam A
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Midget MD
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Rep
Juvenile
9:15 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Novice AE
7:00 AM-8:00 AM
Development Session - WHA
Rep
Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
LL
Midget LL #2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Major Bantam A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Major Novice A
6:30 PM
vs. Oakville Rangers Red
LL
Bantam LL #3
7:25 PM
@ Twin Centre Stars
Rep
Major PeeWee AE
7:30 PM
vs. Guelph Gryphons
LL
Midget LL #3
8:45 PM
@ Twin Centre Stars 2
LL
IP6 #1 & IP6 #2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Major PeeWee A
6:30 PM
vs. New Hamburg Huskies
LL
Bantam LL #1
6:30 PM
vs. St. George Generals
Rep
Atom AE
7:00 PM
@ Caledon Hawks
Teen Ranch [AH163]
Rep
Minor Bantam AE
8:00 PM
vs. Guelph Gryphons
LL
Bantam LL #2
8:00 PM
vs. Twin Centre Stars
Rep
Midget MD
8:45 PM
@ Caledon Hawks White
LL
Midget LL #1
9:30 PM
vs. Embro Edge 1
Rep
Novice AE & Major Novice A
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Rep
Minor Atom A & Major Atom A
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Rep
Atom AE & Minor PeeWee AE
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
LL
IP4 - Good & IP5 - Waters
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
LL
Novice LL #2
9:30 AM
vs. New Hamburg Huskies 1
LL
Atom LL #1
10:00 AM
@ New Hamburg Huskies 2
LL
IP6 #1 & IP6 #2
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
LL
Atom LL #3
10:30 AM
vs. Hespeler Shamrocks 2
WSR
Woolwich Sun Rays
11:00 AM-12:00 PM
Practice
LL
Tyke Select 1 & Tyke Select 2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
LL
Peewee LL #3
12:00 PM
vs. Hespeler Shamrocks 2
Rep
Novice AE
1:00 PM
vs. Oakville Rangers
LL
Bantam LL #2
1:30 PM
vs. Beverly Bandits
Rep
Minor Atom A
1:30 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Rep
Major Atom A
2:45 PM
vs. New Hamburg Huskies
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
3:00 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Rep
Atom AE
3:00 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [AH167]
LL
Midget LL #2
3:00 PM
vs. Twin Centre Stars 1
LL
Atom LL #2
3:10 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [A036]
LL
Bantam LL #3
3:15 PM
@ New Hamburg Huskies 2
Rep
Minor Bantam A
4:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
Rep
Midget MD
5:00 PM
vs. Barrie Colts
Rep
Minor Bantam AE
5:15 PM
@ Caledon Hawks
LL
Midget LL #1
5:30 PM
@ St. George Generals
SDCC [M029]
Rep
Major Bantam A
5:40 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [BS222]
Rep
Minor Midget
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03
Rep - Minor PeeWee A - Irish South Bend Tournament
Rep - Minor PeeWee AE - Niagara Falls Showdown
Rep - Midget MD - Bradford Tournament
LL - Bantam LL #3 - Bradford Blue and Gold Tournament
LL
Novice LL #2
11:30 AM
vs. LL - Novice LL #1
LL
Bantam LL #3
12:30 PM
@ Hespeler Shamrocks 2
Rep
Major Novice A
12:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
LL
Tyke Select 1 & Tyke Select 2
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Rep
Major Atom A
1:30 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Rep
Novice AE
2:00 PM
@ Orangeville Flyers
LL
PeeWee LL#2
2:00 PM
vs. LL - PeeWee LL #1
Rep
Major PeeWee A
2:45 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
4:30 PM
vs. New Hamburg Huskies
Rep
Minor Atom A
4:30 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [MAS196]
LL
Midget LL #3
5:40 PM
@ Plattsville Rage
Rep
Minor Bantam A
7:15 PM
vs. Burlington Eagles
Rep
Minor Midget
8:10 PM
@ Oakville Rangers Red
Rep
Juvenile
9:00 PM
@ Glanbrook Rangers
Glanbrook [J023]
Rep
Major PeeWee A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Rep
Minor PeeWee AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
LL
Bantam LL #1 & Bantam LL #2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Midget MD
5:30 PM-7:00 PM
Practice
LL
Bantam LL #3 & Midget LL #2
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
Rep
Major Novice A
7:00 PM
@ New Hamburg Huskies
Rep
Major Bantam A
7:00 PM
vs. New Hamburg Huskies
Rep
Minor Bantam AE
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Major PeeWee AE
7:45 PM
@ Caledon Hawks
Teen Ranch [PR172]
LL
Midget LL #1
9:30 PM
@ Ayr Flames 3
NDCC [M025]
Rep
Atom AE & Major Novice A
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
LL
Atom LL #1 & Atom LL #2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Major Atom A & Minor Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
LL
PeeWee LL #1 & PeeWee LL#2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor Bantam A
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Rep
Major PeeWee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor PeeWee AE
7:00 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Rep
Juvenile
8:20 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [J123]
Rep
Minor PeeWee A & Major Atom A
7:00 AM-8:00 AM
Development Session - WHA
LL
Novice LL #1 & Novice LL #2
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
LL
IP4 - Good & IP5 - Waters
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor Atom A & Novice AE
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor Midget
5:30 PM-6:45 PM
Practice
LL
Midget LL #1
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Major Bantam A
7:00 PM
@ Guelph Gryphons
Victoria [BS202]
LL
Midget LL #3
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Rep
Juvenile
9:15 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Atom AE & Minor PeeWee AE
7:00 AM-8:00 AM
Development Session - WHA
Rep
Novice AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Rep
Minor PeeWee A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Major Bantam A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom A
6:15 PM
vs. Guelph Gryphons
Rep
Major PeeWee AE
7:30 PM
vs. Halton Hills Thunder
LL
Atom LL #3 & Peewee LL #3
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
LL
IP6 #1 & IP6 #2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Atom AE
6:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
LL
Bantam LL #1
7:00 PM
vs. Plattsville Rage
LL
Midget LL #1
7:45 PM
vs. New Hamburg Huskies 2
Rep
Minor Bantam A
7:45 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (2) [MBS206]
Rep
Major PeeWee AE
8:00 PM
@ Caledon Hawks
Teen Ranch [PR142]
LL
Midget LL #3
9:00 PM
vs. LL - Midget LL #2
Rep
Minor PeeWee A & Major PeeWee A
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Rep
Major Bantam A & Minor Bantam AE
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
Rep
Major PeeWee AE & Minor Bantam A
7:30 AM-9:00 AM
Goalie Clinic
LL
IP4 - Good & IP5 - Waters
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
LL
Novice LL #1
9:30 AM
vs. New Hamburg Huskies 3
LL
IP6 #1 & IP6 #2
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
LL
Atom LL #1
10:30 AM
vs. LL - Atom LL #3
WSR
Woolwich Sun Rays
11:00 AM-12:00 PM
Practice
LL
Peewee LL #3
11:30 AM
@ Embro Edge
Embro [PW030]
LL
PeeWee LL #1
11:45 AM
vs. St. George Generals
LL
Tyke Select 1 & Tyke Select 2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Rep
Minor Midget
12:40 PM
@ Brampton 45s
Terry Miller [MMS148]
Rep
Novice AE
1:00 PM
vs. Halton Hills Thunder
LL
PeeWee LL#2
1:15 PM
vs. Beverly Bandits 2
Rep
Minor Atom A
1:30 PM
vs. New Hamburg Huskies
Rep
Atom AE
2:45 PM
vs. Guelph Gryphons
Rep
Minor PeeWee A
2:45 PM
vs. Milton Winterhawks White
LL
Atom LL #2
2:55 PM
@ Twin Centre Stars
Wellesley [A044]
Rep
Major PeeWee A
3:30 PM
@ Hespeler Shamrocks
Hespeler (1) [PS162]
Rep
Minor Bantam A
4:30 PM
vs. Milton Winterhawks White
LL
Bantam LL #1
5:30 PM
@ Embro Edge 3
Embro [B038]
LL
Midget LL #1
5:30 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [M039]
Rep
Elmira Jr. Sugar Kings
6:00 PM
@ New Hamburg Huskies
LL
Bantam LL #3
7:00 PM
@ Ayr Flames
NDCC [B040]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow Woolwich Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Woolwich Minor Hockey on Facebook
- and -
Follow Woolwich Minor Hockey on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from woolwichminorhockey.ca on Monday, October 15, 2018 at 5:26 AM